Strona główna
Wrocław: konferencja o NaProTechnologii PDF Drukuj Email

Image24 marca 2012 r. na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się konferencja naukowa na temat NaProTechnologii – skutecznej metody leczenia niepłodności.

NaProTechnologia (ang. NaProTECHNOLOGYTM – Natural Procreative Technology) to metoda obejmująca zbiór technik obserwacyjnych i terapeutycznych, wykorzystująca procedury medyczne, mająca na celu pomoc w rozpoznaniu momentu korzystnego do zapłodnienia. Oparta jest wyłącznie na obserwacji naturalnych mechanizmów prokreacyjnych kobiet i mężczyzn, przez co zaliczana jest do metod naturalnego planowania rodziny. Metoda stawia nacisk na naukę umiejętności rozpoznawania własnej płodności przez małżonków starających się o potomstwo.

Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy na temat NaProTechnologii we Wrocławiu, poprzez dostarczenie rzetelnych informacji dotyczących podstawowych założeń metody, prezentacji osiągniętych dotąd wyników oraz analizie wyzwań płynących z pogarszającego się stanu zdrowia prokreacyjnego w Polsce. Odbiorcami konferencji są lekarze (w szczególności ginekolodzy i interniści, lecz na sali nie zabraknie także lekarzy innych specjalizacji), pielęgniarki i położne, psychologowie, doradcy życia rodzinnego oraz wszelkie osoby zawodowo oraz osobiście zainteresowane leczeniem niepłodności.

Wykładowcami są naukowcy, lekarze oraz nauczyciele NaProTechnologii, na co dzień zajmujący się diagnozowaniem problemów z płodnością małżeńską oraz pomocą w poczęciu dziecka. Podczas konferencji zaprezentują oni swoje doświadczenia oraz wyniki stosowania metody w kraju i na świecie. Konferencja została objęta patronatem naukowym prof. Marka Ziętka, rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz patronatem Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Konferencja odbędzie się 24 marca 2012 r. (sobota) w Centrum Naukowo-Badawczym Politechniki Wrocławskiej, przy ul. Janiszewskiego 8 we Wrocławiu  (bud. D-20), w godzinach 9:00 – 16:00. Dokładne informacje, program oraz zapisy znajdują się pod adresem: www.naprotechnologia.wroclaw.pl


Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji - pobierz.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

www.sklep.npr.pl

 Zeszyt

 Nowa Sztuka NPR

 Sztuka popor

 Warto karmic piersia

Nowa karta - pobierz

 Karta obserwacji

Nasze propozycje

 Dobra nowina
© 2020 Naturalne planowanie rodziny :: Joomla! jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.