Strona główna arrow Mapa serwisu
VI sympozjum naukowe z cyklu "Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego" PDF Drukuj Email

Zapraszamy na VI Sympozjum naukowe z cyklu „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego”.

Temat:

„Niepomyślna diagnoza prenatalna dla dziecka lub matki - postępowanie, rokowanie, możliwości pomocy i wsparcia rodziny.”

Termin:

4 grudnia 2016 r. (niedziela)

Miejsce:

Warszawski Uniwersytet Medyczny
Centrum Dydaktyczne, AULA A, ul. Księcia Trojdena 2a

Informacje szczegółowe:
www.zdwie-prokreacyjne.wum.edu.pl
www.facebook.com/Zdrowie-prokreacyjne-1707157786273725

Tematyka konferencji:

Tematyka tegorocznej konferencji obejmuje dotychczas nie poruszane zagadnienia w ujęciu interdyscyplinarnym z zakresu: "Niepomyślnej diagnozy prenatalnej dla matki lub dziecka oraz całej rodziny". Temat tym ważniejszy, że poruszany w płaszczyźnie medyczno- etyczno- prawnej z podkreśleniem potrzeby postawy humanizmu wobec każdej, a zwłaszcza najsłabszej, istoty ludzkiej od chwili narodzin aż do naturalnej śmierci.

Zaproszeni eksperci przedstawią najnowsze osiągnięcia w zakresie:
- diagnostyki,
- terapii
- oraz możliwość pomocy rodzicom i dziecku dotkniętemu ciężką chorobą w okresie przed narodzinami.
W ubiegłym roku przedstawiono już część zagadnień dotyczących strat prokreacyjnych do 22 tygodnia ciąży. W uzupełnieniu planujemy omówić tematykę możliwych interwencji in utero, terapii genowej i immunoterapii.
Poruszymy również zagadnienia paliatywnej opieki nad dziećmi nieuleczalnie chorymi już na sali porodowej i oddziale Intensywnej terapii noworodka. Zamierzamy pochylić się nad zagadnieniami ciężkiej choroby matki w ciąży, w tym nowotworów i stanów zagrażających również życiu dziecka jeszcze wewnątrzmacicznie. Klamrą zamykającą będzie panel dyskusyjny z udziałem osób zaangażowanych w pomoc i wsparcie dla wszystkich doświadczających tych bolesnych problemów.

W części warsztatowej pragniemy zaprezentować organizacje wspierające chore dzieci, rodziców oraz matki chore na nowotwory w ciąży. Zawsze istotnym elementem w tej części, są praktyczne wskazówki i przykłady możliwości wykorzystania obserwacji NPR w sytuacjach trudnych np. po poronieniu oraz u kobiet ciężko chorych.

Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy serdecznie!

 
następny artykuł »

www.sklep.npr.pl

 Nowa Sztuka NPR

 Zeszyt

 Sztuka popor

 Warto karmic piersia

Nowa karta - pobierz

Nasze propozycje

 Dobra nowina
© 2021 Naturalne planowanie rodziny :: Joomla! jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.