Strona główna arrow Mapa serwisu
Spotkanie LMM PDF Drukuj Email

W dniach 2-3 czerwca w domu rekolekcyjnym Sióstr Sług Jezusa w Milanówku koło Warszawy odbył się doroczny zjazd Ligi Małżeństwo Małżeństwu. Pojawili się na nim nauczyciele z całej Polski wraz z rodzinami.

Image
Kasia prezentuje nasze nowe ulotki
Zjazd był okazją do odświeżenia posiadanej wiedzy i ujednolicenia sposobu interpretacji kart. Warsztaty, prowadzone w tym celu pod okiem Oli Strus, okazały się równie burzliwe, co owocne.

Urozmaicony program umożliwił nam poszerzenie horyzontów. Gościliśmy m. in. dra Piotra Klimasa, który zaprezentował nam NaProTechnology – nowoczesną technologię wspomagającą poczęcie dziecka, wykorzystującą znajomość przebiegu cyklu kobiety. Do niewątpliwych plusów tej metody można zaliczyć jej wysoką skuteczność oraz poszanowanie dla zasad moralnych. Technologia ta nie jest jeszcze obecna w Polsce, ale można mieć nadzieję, że z czasem się to zmieni. Stwarza ona kolejne pole pracy dla nauczycieli naturalnego planowania rodziny.

Image
Podczas warsztatów
Kolejnym gościem była pani Maria Środoń. Przedstawiła nam działalność stowarzyszenia MaterCare Polska. Jest to stowarzyszenie zrzeszające ginekologów-położników i zajmujące się poprawą opieki zdrowotnej w dziedzinie zdrowia prokreacyjnego. Koncentruje się na afirmacji godności matek i promowaniu wartości życia ludzkiego, przychodzi z pomocą tym małżeństwom, które mimo problemów z poczęciem nie decydują się na inseminację, in vitro i inne nieetyczne metody prokreacji. Prowadzi warsztaty, mające na celu wsparcie ich i dokształcenie w ramach rozpoznawania płodności. Stowarzyszenie MaterCare jest organizacją międzynarodową. Dba o poprawę warunków prokreacji (zmniejszenie okołoporodowej umieralności i zachorowań matek i dzieci) w krajach takich jak Ghana, Kenia, Rwanda.

Image
Gratulujemy nowym nauczycielom
W sobotni wieczór pan Piotr Wołochowicz opowiedział nam o pracy Fundacji Misja Służby Rodzinie na rzecz małżeństw i rodzin. Dał nam świadectwo swojego życia rodzinnego, zapoznał nas z różnorodnymi formami działalności Fundacji, kładąc szczególny nacisk na Kluby Twórczych Matek - wspierające i promujące ważną i cenną pracę matek pozostających w domu z dziećmi. O tym, jak Klub Twórczych Matek może pozytywnie wpływać na więzi rodzinne dowiedzieliśmy się od matki - członkini jednego z nich.

Image
Kolejne małzeństwo ukończyło szkolenie
Nie mniej ważnym punktem programu było wzajemne poznanie się nauczycieli szkolonych w różnych terminach. Z radością powitaliśmy w naszym gronie dwie pary (Martę i Arka z Bielska-Białej oraz Annę i Michała z Krakowa), które ukończyły szkolenie na przełomie kwietnia i maja b.r., osiągając rewelacyjne wyniki. Nowi nauczyciele otrzymali na zjeździe dyplomy i materiały do prowadzenia kursów.

Przerwy między zajęciami oraz wieczorne rozmowy kuluarowe służyły wymianie doświadczeń oraz lepszemu poznawaniu się uczestników. Dzięki nim zjazd upływał w miłej, przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy Gościom za przybycie, a Organizatorom za umożliwienie spotkania się i poszerzenia swojej wiedzy.

Katarzyna Rybarczyk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

www.sklep.npr.pl

 Nowa Sztuka NPR

 Zeszyt

 Sztuka popor

 Warto karmic piersia

Nowa karta - pobierz

Nasze propozycje

 Dobra nowina
© 2021 Naturalne planowanie rodziny :: Joomla! jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.