Problemy z poczęciem (przykład 2) PDF Drukuj Email

Załączam kolejny cykl: nie przewidziałam, że owulacja się przesunie: wzrost temperatury do 37,0 z 36,75 nastąpił, niestety, dopiero 25 dnia cyklu. W tym miesiącu cały czas odczuwałam wilgotność; objawy płodnego śluzu: dni 14-19. Nasze próby przypadały w dniach: 14, 17 i 18. Czy podwyższona temperatura to sygnał, że owulacja odbyła się wcześniej, czy też w 25 dniu? Czy możliwe jest zapłodnienie przed skokiem temperatury? Czy po zapłodnieniu temperatura również wzrasta?

Czy zażywanie oleju z wiesiołka spowoduje, że będę mogła łatwiej rozróżniać śluz?

Image 

Zażywanie wiesiołka powinno mieć korzystny wpływ na śluz,który w okresie płodności winien mieć łatwo dostrzegalne cechy śluzu płodnego.

Jeśli chodzi o wykres temperatury i obserwacje śluzu, to mam wrażenie (przepraszam, ale tak interpretuję Pani informacje), że podchodzi Pani do swoich obserwacji cyklu na sposób "kalendarzykowy", czyli to, co zdarzyło się w poprzednim cyklu, zdarzy się i w obecnym. A to jest błąd. Nasz organizm różnie reaguje na codzienne wydarzenia i dlatego także owulacja może następować w różnych momentach kolejnych cykli. Pisze Pani: "nie przewidziałam, że owulacja się przesunie" - a po to właśnie prowadzimy obserwacje, żeby nie przewidywać, tylko mieć na bieżąco informacje o tym, co się dzieje w organizmie. Co to oznacza? Ano tyle, że jeśli widzimy rano, iż temperatura wzrosła, a staramy się o poczęcie, to właśnie tego dnia dobrze jest podjąć zbliżenie, żeby zwiększyć szanse na poczęcie (nawet rano, zaraz po zmierzeniu temperatury). Dlatego niepotrzebnie skończyliście Państwo próby na dniu 18, ponieważ przez następne dni temperatura pozostawała na poziomie niższym.

Druga rzecz to obserwacje śluzu. Z jednej strony pisze Pani, ze cały czas odczuwa wilgoć, a z drugiej, że śluz typu płodnego był w dniach 14-19. Patrząc na wykres, mam wątpliwości, czy objaw płodnego śluzu skończył się na tyle dni przed wzrostem temperatury, który nastąpił 25 dnia. Te objawy - temperatura i śluz - są ze sobą skorelowane i jeden potwierdza drugi. Tak więc mam wrażenie, że to, co Pani obserwowała w dniach 14-19, było pozostałością nasienia, bo kiedy skończyły się próby skończył się i objaw "płodnego śluzu". Pozostałość nasienia jest bardzo podobna do płodnego typu śluzu, lecz różni się np. charakterystycznym zapachem. Dlatego zachęcam Panią jeszcze raz do bardzo uważnego obserwowania śluzu, także do obserwacji wewnętrznej śluzu i szyjki. Być może wydzielina śluzowa jest mało obfita i płodny typ śluzu będzie u Pani występował krótko. Są kobiety, które mają śluz płodny tylko przez 1-2 dni w cyklu, a są i takie które mają go zaledwie przez kilka godzin w ciągu jednego dnia i chcąc osiągnąć poczęcie, trzeba wystąpienie tego śluzu uchwycić i wtedy nie czekać, np. do wieczora, tylko w miarę możliwości podejmować próbę.

W tym cyklu faza lutealna wynosi 9 dni i jeśli się taka długość będzie powtarzać, to dobrze byłoby uzupełnić niedobór magnezu w organizmie. Katarzyna Wszoła

Katarzyna Wszoła
 
« poprzedni artykuł

www.sklep.npr.pl

 Sztuka popor

 Warto karmic piersia

 Zeszyt

 Nowa Sztuka NPR

Nowa karta - pobierz

 Karta obserwacji

Nasze propozycje

 Dobra nowina
© 2020 Naturalne planowanie rodziny :: Joomla! jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.