Strona główna arrow Czytelnia arrow Historie z życia arrow Było nam naprawdę ciężko
Było nam naprawdę ciężko PDF Drukuj Email

Jesteśmy małżeństwem z trzyletnim stażem. Od początku znajomości (już teraz pięć latek) oboje byliśmy przekonani do czystości (czasami trudno było, ale udało się) i metod naturalnych.

Pierwszy poważny sprawdzian z metod naturalnych mieliśmy już po ślubie. Data naszego ślubu wypadła akurat w I fazie (która trwa u mnie 1 - 2 dni (mam cykle 22-24 dni), wiec tym samym noc poślubna musiała zostać przełożona o około dwa tygodnie Wymagało to od nas duuuuuużego wysiłku.


Przez pierwsze pół roku mieszkaliśmy razem i bez większych przeszkód udawało nam się stosować NPR. Prawdziwa zaprawa dopiero nas czekała. Mój mąż dostał pracę w delegacji, ja nie mogłam jechać z nim. Przyjeżdżał co tydzień na każdy weekend i naprawdę dość często faza III zaczynała się lub kończyła w te dni. Niestety, oboje w tym czasie kończyliśmy studia zaoczne i zjazdy dokładnie nam się przeplatały. Po całym dniu siedzenia na zajęciach człowiek ma czasami naprawdę dość (wiedząc jeszcze że tak miło można byłoby spędzić czas, a tu trzeba siedzieć na nudnych wykładach). Na dodatek stęsknieni teściowie również wracali wtedy do domu (mieszkaliśmy w ich mieszkaniu, a oni też pracowali poza miejscem zamieszkania) i musieli koniecznie spędzać z nami czas. Pomijam wizyty wujków, kuzynów, siostry...


Nie ukrywam, że rodziło to miedzy nami sporo nieporozumień – czasami to porozmawiać sam na sam i wyjaśnić sobie cokolwiek było trudno, a co dopiero móc się przytulić. A tu na dodatek, gdy na przykład udało nam się gdzieś wyjechać samym, to akurat były nie te dni. Po prostu rewelacja!

Kiedy było nam tak trudno, żeby być razem, mój mąż mnie tylko pocieszał, że skoro tyle lat na siebie czekaliśmy, to te kilka tygodni, miesięcy też damy radę... i daliśmy. Teraz, dzięki Bogu, mieszkamy sami już prawie od roku i wszystko jest dobrze.


Było nam naprawdę ciężko, ale nigdy nie zastanawialiśmy się nawet czy nie zastąpić naturalnego planowania rodziny czymś innym. My wiemy że naturalne metody naprawdę zbliżają małżonków, nawet jeśli aż tak trudno je stosować. (G)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

www.sklep.npr.pl

 Zeszyt

 Sztuka popor

 Warto karmic piersia

 Nowa Sztuka NPR

Nowa karta - pobierz

 Karta obserwacji

Nasze propozycje

 Dobra nowina
© 2020 Naturalne planowanie rodziny :: Joomla! jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.