Strona główna arrow Encyklika "Humanae vitae"
Encyklika "Humanae vitae"
Benedykt XVI i nauczanie "Humane vitae" PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: KAI   

Image „Działanie, które ma na celu uniemożliwienie prokreacji, oznacza zanegowanie intymnej prawdy o miłości małżeńskiej” - napisał papież do uczestników międzynarodowej konferencji z okazji 40. rocznicy ukazania się encykliki "Humane vitae". (KAI)

Czytaj
 
Paweł VI miał rację PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: kard. Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia   

ImageNa Górze Błogosławieństw nad Jeziorem Galilejskim, w centrum formacyjnym Drogi Neokatechumenalnej, od 24 do 29 marca 2008 r. odbyło się spotkanie biskupów Europy, zorganizowane przez Drogę Neokatechumenalną.

Czytaj
 
Duszpasterz w etycznym labiryncie PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: Maciej Tabor   

Image Czterdziesta rocznica ogłoszenia encykliki Humanae vitae obrodziła artykułami na temat papieskiego dokumentu. Ciekawe teksty (w tym świadectwa małżonków) zamieścił „Nasz Dziennik” w dwóch kolejnych dodatkach „W rodzinie”(25 czerwca; 26-27 lipca); serwis www.npr.pl uruchomił specjalny dział rocznicowy; wreszcie „Tygodnik Powszechny” sprowokował dyskusję artykułami ks. Jacka Prusaka, Artura Sporniaka i rozmową z o. Mirosławem Pilśniakiem — odpowiadali na nie miedzy innymi: Tomasz Terlikowski, Marek Czachorowski, Tadeusz Sławek.

Czytaj
 
Niepotrzebny ciężar czy źródło miłości? PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: Bp Andreas Laun   

Image Dlaczego Paweł VI ogłosił encyklikę Humanae vitae? Uczynił to dlatego, że problem sztucznej regulacji poczęć był ogromnie ważny już podczas Soboru Watykańskiego II, a w roku 1965 wprowadzono na rynek "pigułkę" i problem pojawił w nowej, naglącej postaci: Jeśli znane metody antykoncepcji są niedozwolone, czy pigułka nie jest czymś nowym, czy nie jest inną metodą regulacji poczęć – metodą, na której w końcu nie ciąży moralny defekt i która dzięki temu spełnia pragnienie poprzednich papieży – pragnienie, aby jednak znaleźć moralnie dopuszczalny sposób planowania urodzeń.


Czytaj
 
Niezastąpieni apostołowie PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: Maciej Tabor   

ImageW 26. punkcie encykliki Humanae vitae papież Paweł VI sformułował jednoznaczną zachętę: „Wśród owoców, które dojrzewają, gdy prawo Boże jest gorliwie przestrzegane, niezwykle cenny jest ten, że sami małżonkowie często pragną podzielić się z innymi wynikami swoich doświadczeń. Dzięki temu w szerokich ramach powołania świeckich znajdzie się nowa i niezwykle doniosła forma apostolatu, w której równi usługują równym. Wtedy bowiem sami małżonkowie podejmują zadania apostolskie, względem innych małżonków, pełniąc rolę ich przewodników. Wśród tylu form chrześcijańskiego apostolatu ta wydaje się obecnie najpotrzebniejsza.”

Czytaj
 
"Humanae vitae" - droga do rozwoju wspaniałej miłości PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: Elżbieta Marek   

ImagePomimo chwil i pięknych, i trudnych, jakie przeżywamy na co dzień, nasza miłość nie uległa zszarzeniu, nijakości, zużyciu. To niezwykłe Źródło czyni naszą miłość zawsze młodą i twórczą. Nigdy nie powiedziałabym, że miłość oparta na prawach natury (których przecież Bóg jest stwórcą) i zasadach moralnych, o których mówi Kościół, jest trudna czy wręcz niemożliwa.

Czytaj
 
Benedykt XVI o encyklice "Humanae vitae" PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: Benedykt XVI   

ImageO dziedzictwie encykliki "Humane vitae" mówił 10 maja tego roku Benedykt XVI na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.podczas sesji z okazji 40. rocznicy ukazania się tego dokumentu.

Czytaj
 
Prawda o miłości małżeńskiej PDF Drukuj Email
Czterdzieści lat "Humanae vitae"
Redaktor: Małgorzata Jędrzejczyk   

ImageZ ks. dr. Jarosławem Szymczakiem, wykładowcą Instytutu Studiów nad Rodziną, na temat encykliki "Humanae vitae" (25 lipca 1968 r.) o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego" Pawła VI z okazji 40. rocznicy jej powstania rozmawia Małgorzata Jędrzejczyk z redakcji "Naszego Dziennika".

Czytaj
 

www.sklep.npr.pl

 Sztuka popor

 Warto karmic piersia

 Nowa Sztuka NPR

 Zeszyt

Nowa karta - pobierz

Nasze propozycje

 Dobra nowina
© 2020 Naturalne planowanie rodziny :: Joomla! jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.